Sprzedając dom, jedną z podstaw uzyskania dobrej ceny, jak najbardziej jest odpowiednia wycena. W takich przypadkach oczywiście warto skorzystać z usług profesjonalistów, ponieważ oni najlepiej wiedzą, w jaki sposób określić wartość każdego konkretnego domu, aby osiągnąć możliwie najlepszą cenę. Nie mając w tym zakresie żadnego doświadczenia, najlepszym posunięciem będzie zrezygnowanie z samodzielnych metod nakreślania jego wartości.

 

Spis treści:

  1. Zrób rozeznanie wśród innych nieruchomości
  2. Czy warto samodzielnie wyceniać nieruchomość?
  3. Wycena z ramienia agencji nieruchomości
  4. Skorzystanie z usługi rzeczoznawcy majątkowego

https://cdn.pixabay.com/photo/2016/08/26/15/06/home-1622401_960_720.jpg

Zrób rozeznanie wśród innych nieruchomości

Odpowiednie rozeznanie zawsze jest bardzo istotne i warto przyglądać się innym, podobnym nieruchomościom, aby móc wyrobić sobie opinię dotyczącą kwot, z jakie są one sprzedawane. Oczywiście nie jest to najważniejsze, ponieważ poszczególne domy, nawet jeśli podobne, jak najbardziej mogą różnić się rozkładem, standardem czy nawet niewielkimi szczegółami. Niemniej jednak zawsze przed sprzedażą domu, jak najbardziej zaleca się sprawdzenie, po ile sprzedają się podobne nieruchomości w tej okolicy.

Czy warto samodzielnie wyceniać nieruchomość?

Czy samodzielne wycenienie nieruchomości jest w ogóle możliwe? Oczywiście, ale potrzeba do tego nieco wprawy i rozeznania, ponieważ przy braku doświadczenia można niestety być stratnym, albo mieć spore problemy z samą sprzedażą. Dodatkowo jest to proces długi, żmudny i skomplikowany. Mając taką możliwość, warto posiłkować się doświadczeniem profesjonalistów, którzy sprawdzą każdą najmniejszą kwestię i rzetelnie ocenią wartość rynkową danego domu, biorąc pod uwagę aktualne trendy, ceny i notowania danej okolicy. Właśnie dlatego o wiele bardziej opłacalne jest pozostawienie tego specjalistom.

Nie wiesz jak wycenić Twoją nieruchomość? Mamy rozwiązanie!

Wycena z ramienia agencji nieruchomości

Polecanym rozwiązaniem może być także wycena sporządzona przez agencję nieruchomości. Można mieć z tym do czynienia, wtedy gdy sprzedaje się nieruchomość poprzez pośrednika. Agencja działa na konkretnym rynku, co sprawia, że jest najlepiej zorientowana w cenach.

Skorzystanie z usługi rzeczoznawcy majątkowego

Kolejną opcją jest również skorzystanie z usługi rzeczoznawcy majątkowego, który umiejętnie wie, jak wyliczyć wartość rynkową danej nieruchomości. Korzystanie z usług specjalistów jest zawsze lepszym wyborem, ze względu na to, że mają oni najlepsze i przede wszystkim aktualne rozeznanie na rynku nieruchomości.