Jeżeli jesteś na etapie remontu lub urządzania swojej domowej przestrzeni - z pewnością zastanawiasz się, jaki styl będzie w Twoim przypadku odpowiedni. Spośród dostępnych możliwości na uwagę zasługuje np. styl loftowy - czym się wyróżnia i czy nadal jest w modzie?

 

  1. Styl loftowy - początki
  2. Czym cechuje się styl loftowy we wnętrzach?
  3. Styl loftowy - dla kogo?
  4. Czy loftowe wnętrza wciąż są modne?

 

Styl loftowy - początki

Genezy stylu loftowego należy upatrywać w początkach XX wieku. To właśnie wtedy przedstawiciele francuskiej bohemy zaczęli interesować się takimi pofabrycznymi przestrzeniami i zaczęli w niej urządzać swoje pracownie. Ten trend zaczął się coraz intensywniej upowszechniać - również pracownia Andy'ego Warhola mieściła się w takim miejscu. Wraz z upływem lat takie surowe, industrialne wnętrza zdobywały zainteresowanie także przy urządzaniu wnętrz przeznaczonych do mieszkania.

 

Czym cechuje się styl loftowy we wnętrzach?

Pierwsze skojarzenia ze stylem loftowym dotyczą przede wszystkim dużych i otwartych przestrzeni. Surowość, betonowe ściany, duże industrialne lampy, masywne stoły z drewna lub metalu - w ten właśnie sposób z reguły wyobrażamy sobie wnętrze w tym stylu. Materiał, które są najczęściej wykorzystywane do produkcji dodatków w tym stylu to cegła, beton, szkło, kamień i metal.

 

Styl loftowy - dla kogo?

Po omówieniu powyższych aspektów możemy teraz pokusić się o podsumowanie, do kogo będzie pasować wnętrze w stylu loftowym. Będzie ono dobrym wyborem dla tych osób, które dobrze czują się w przestronnych i oryginalnych wnętrzach. Połączenie minimalizmu i surowych form powinno przypaść do gustu minimalistom oraz tym osobom, które nie podążają ślepo za zmieniającymi się trendami wnętrzarskimi. Co więcej - wbrew pozorom takie loftowe przestrzenie stwarzają naprawdę szerokie możliwości aranżacyjne. Dzięki temu można finalnie nadać takiemu miejscu oczekiwanego stylu w postaci dodatków.

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu oryginalnego wnętrza - warto rozważyć styl loftowy!

 

Czy loftowe wnętrza wciąż są modne?

Na bazie powyższych informacji z całą stanowczością można pokusić się o konkluzję, że styl loftowy wciąż cieszy się niemałą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się zmienić. Szerokie możliwości aranżacyjne w połączeniu z okazałą przestrzenią powinny stanowić zachętę do rozważenia tego stylu przy urządzaniu swojej przestrzeni. Stosunkowo długa historia takich industrialnych miejsc to najlepszy dowód na to, że mają one swoich wiernych sympatyków!