Jesteś na etapie planowania prac remontowych w swojej przestrzeni? A może szukasz firmy, która zrealizuje Twój projekt przy budowie domu? Niezależnie od tego, który scenariusz jest Ci bliższy - warto wiedzieć, czym się kierować podczas poszukiwań. Poniżej kilka porad w pigułce!

 

  1. Nie wahaj się pytać o doświadczenie
  2. Nie zapominaj o umowie
  3. Pytaj znajomych o rekomendacje

 

Nie wahaj się pytać o doświadczenie

Jeżeli chcesz mieć pewność, że zlecone przez Ciebie prace zostaną zrealizowane zgodnie z oczekiwaniami - zrewiduj doświadczenie firmy, która zajmie się wykonaniem tych usług. W jaki sposób wyłonić najlepszą ekipę? Zadawaj konkretne pytania o ostatnie realizacje oraz związane z nimi wyzwania. Dzięki temu dowiesz się, z czym mierzyli się pracownicy i będziesz w stanie ocenić, na ile takie niewiadome mogą wystąpić także u Ciebie i jak poradzą sobie z nimi wybrani przez Ciebie fachowcy.

Nie zapominaj o umowie

Kolejny aspekt, jaki warto poruszyć podczas poszukiwań firmy budowlanej dotyczy sfinalizowania umowy. Warto w niej zawrzeć wszystkie ustalenia. Przeniesienie ich z formy ustnej do pisemnej będzie stanowiło zabezpieczenie dla obu stron. Dobrą praktyką jest także oszacowanie czasu prac. W przypadku opóźnień możesz zdecydować się na naliczanie kar umownych po uprzednim porozumieniu. Należy jednak tutaj wykazać się swojego rodzaju elastycznością - nie zawsze da się przewidzieć wszystkie możliwe scenariusze i utrudnienia, które pojawią się podczas wykonywania prac. Mimo to uwzględnienie takie zapisu w umowie pozwoli Ci zmotywować pracowników firmy budowlanej do wywiązania się ustalonego terminu zamiast np. realizowania kilku zleceń jednocześnie. To dość często spotykana praktyka - warto ochronić się przed tym schematem działania!

Chcesz zadbać o terminową realizację? Zabezpiecz się umową!

Pytaj znajomych o rekomendacje

Dobrym źródłem informacji są także znajomi oraz opinie w wyszukiwarkach. Dzięki temu w prosty sposób zyskasz cenne polecenia i zaoszczędzisz czas na własne poszukiwania. W branży budowlanej nie ma potężniejszego narzędzia promocyjnego niż właśnie rekomendacje od zadowolonych klientów. Udane realizacje są najlepszą wizytówką w tym sektorze. Nie wahaj się korzystać z tego źródła - warto podpytać nie tylko znajomych, ale także sąsiadów czy współpracowników.

Powyższe sugestie powinny ułatwić dokonanie właściwego wyboru firmy budowlanej. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda Ci się bezstresowo ukończyć Twoje zamierzenia i uzyskać upragniony efekt za rozsądne pieniądze.